O MNĚ

Jmenuji se Hana Zezulčíková a žiji rodinným životem s manželem a dvěma dětmi na Jižní Moravě malý kousek od Mikulova.

V Mikulově i pracuji jako hotelová recepční.

Ve volném čase se věnuji tvoření, a to především tvoření z papíru. S papírovými výtvory jsem si začala poprvé zahrávat, když jsem byla se svým prvorozeným na mateřské dovolené. Syn po mně tehdy chtěl, abych mu poskládala papírový parník, já už si ale z dětství nepamatovala, jak takový parník poskládat.

Šla jsem tedy hledat pomoc na internet, kde jsem kromě parníku objevila i neskutečný svět papírových 3D dekorací.

3D Origami se mi velmi líbilo a chtěla jsem některý z výtvorů vyzkoušet.


Ze začátku jsem netroškařila a začala rovnou s tím nejčlenitějším a pro mě tenkrát nejsložitějším projektem, který jsem tehdy našla, a to barevnou papírovou vázou, kterou mám dodnes a patří mezi dekorace, které návštěvníci mých výstav obdivují nejvíce.

Pro moje 3D postavičky jsem leckdy potřebovala nějaký ten klobouček a tak jsem se dozvěděla o technice zvané Quilling, s pomocí které jsem, mimo kloboučků, začala vytvářet moje první obrazy na plátně, především kruhové mandaly.

Můj zájem se ale nesoustředil pouze na papír. Děti si jako malé rády skládaly malinké obrázky ze zažehlovacích korálků a mně toto skládání opět učarovalo. Zjistila jsem, že pomocí napojovacích podložek jdou vytvářet mnohem větší projekty a i celá umělecká díla. Zažehlovací korálky jsou pro mě neskutečný relax, vhodný k vyčištění hlavy, jelikož se musíte soustředit jen a pouze na to, abyste každý jeden korálek položili přesně na to správné místo.

Od papíru jsem se nakonec dostala až ke stínovým obrazům, které jsou pro mě splněním mých snů, jelikož mi umožnili uspořádat své vlastní výstavy a také jsem se s nimi dostala na titulní stránku novin 5 plus 2.

Vytvořte si webové stránky zdarma!